نیما رهایی هنرمند فرهیخته و کمدین محبوب گیلان معتقد است: از زمانیکه دکتر رنجکش تصدی کار در آستارا را به دست گرفتند همیشه با چهره خندان و با صبوری و دلسوزی به مقوله فرهنگ و هنر در این شهرستان نگاه کردند از همین رو از جامعه هنری و فرهنگی تشکر و تقدیر ویژه ای از ایشان دارند.
وی در گفتگو با خبرنگار خط اول اظهار داشت: دکتر رنجکش برای تمامی روزها و عناوینی که در طول سال وجود دارد، برنامه های مختلف و مراسمات خوبی در نظر می گرفتند، نمونه اش هفته کتاب یا هفته اجتماعی بود، حتی برای اولین بار در آستارا مراسمی به مدت ۱۵ شب در تعطیلات نوروز کنار ساحل برپا کردند که بی نظیر بود. همچنین یک محل اختصاصی برای نمایشگاه دائمی آستارا در نظر گرفتند که نمایشگاه های مختلفی در آن برگزار شد، از همین رو باید تشکر ویژه ای از ایشان بخاطر توجه شان به بحث هنر کنم، چراکه همیشه به فکر ما بودند و مشکلات و گلایه های ما را صبورانه گوش می دادند و با جدیت دنبال رفع مشکلات جامعه هنر از جمله افتتاح سالن نیمه کاره اداره ارشاد بودند.
نیما رهایی تاکید کرد: دکتر رنجکش از چهره‌های ماندگار، دوست داشتنی و واقعا یک فرماندار مردمی هنرمند بودند، ایشان هیچ وقت از دل مردم آستارا نخواهند رفت و مردم آستارا همیشه از ایشان به نیکی یاد خواهند کرد.
وی که در بحث گردشگری نیز سرمایه گذاری کرده است، گفت: من هر وقت در این راستا مزاحم فرماندار می شدم با رویی باز، راهنمایی می کردند. از همین رو باید بدون چاپلوسی بگویم ایشان فرماندار پرتلاشی بودند و امیدوارم بعد از آستارا هر جا که رفتند، موفق باشند.
این هنرمند مردم را بازنده همیشگی بازی های سیاسی خواند و گفت: بالاخره این عزل و نصب ها و بازیهایی که در عالم سیاست می شود و اینکه بعضی افراد را چه بر اساس مصالح و منافع شخصی و چه بر اساس خصومت هایی که ممکن است پشت پرده رخ داده باشد، جایگزین می کنند، همیشه ضررش را مردم می‌بینند، چراکه هر مسئولی از آستارا رفت به رتبه های خیلی بالاتر رسیده است؛ مثل آقای عباسقلی زاده یا آقای شفقی و بدون شک برای دکتر رنجکش هم این اتفاق خواهد افتاد.
وی گفت: واقعا افسوس می‌خورم وقتی که میبینم این سرمایه‌های ملی در شهر خودمان بوده اند و نتوانستند (یا نگذاشتند) کار کنند. این عزل و نصب هایی که بر اساس خصومت شکل می گیرد، به هیچ عنوان به نفع مردم آستارا نبوده و نیست.
رهایی افزود: دکتر رنجکش در جهت حمایت از گیلان و حیران تلاش کردند تا سردر ویژه ای را در گردنه حیران بسازند تا پایانی باشد بر بحث بی نتیجه تقسیمات کشوری؛ و این مهم جای تقدیر و تشکر فراوانی دارد به نظر من همه انسان های فرهیخته حتی دوستان هنرمند ما در اردبیل میدانند که این قصه ساختگی است و چیزهایی دیگه ای پشت آن بوده است. همه می دانند سرحدات گیلان از جنوب به قزوین و از شرق به رودسر و از غرب تا تونل گردنه حیران ادامه دارد، این محدوده جغرافیایی را سال‌های سال همه میدانند و خوشبختانه آقای فرماندار با تدبیر به موقع خود جلوی کسانیکه می خواستند اختلاف های قومیتی پیش بیاورند را گرفت.
وی در پایان ضمن ابراز گله ای از فرماندار اظهار داشت: البته آقای دکتر رنجکش هم مثل همه آدمهای دیگر کامل نیستند و نقاط ضعفی هم  دارند یکی از این نقاط ضعف، کم تحمل بودند در مقابل بعضی خواسته ها که ممکن است به ضعم ایشان نامعقول بوده باشند که البته این مورد در مقایلکارهای بزرگی که جناب فرماندار بخصوص در حوزه بهداشت  پزشکی و صد البته هنر و فرهنگ کرده اند به چشم نمی اید.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد