فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: دولت تدبیر و امید در این سال های روی کار آمده از هیچ کوششی برای حفظ ثبات  و آرامش در جامعه و توسعه کشور دریغ نکرده است.

یونس رنجکش به مناسبت آغاز هفته دولت در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه آستارا افزود: دکتر روحانی رئیس جمهور و تیم همراهش در این مدت تمام همت خود را برای ایجاد آرامش، حفظ وحدت و انسجام ملی در کنار پیشیرد اهداف و برنامه های اجرایی به منظور رفع مشکلات مردم و توسعه کشور به کار برده اند هرچند که ممکن است انتظاراتی بیش از این باشد ویا نقدهایی در چگونگی اجرای برنامه ها وجود داشته باشد .

وی اضافه کرد: تمام دولت ها از اول انقلاب تا کنون در مسیر اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی در حرکت بوده اند و امکان دارد روش های آنان متفاوت بوده باشد اما باید بپذیریم که یک کشور انقلابی الزامات خود رادارد و مشکلات آن نیز زیاد است که همه در سایه همدلی و همراهی و اتحاد برطرف می شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مشکلات دولت ها در پس از پیروزی انقلاب اسلامی یکی از مهمترین چالش ها را دخالت دشمنان و بدخواهان انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی در حذف منابع انسانی کارآمد و مدیران انقلابی عنوان کرد و افزود: یکی از راه های دشمنان حذف مدیران کشور مانند چهره هایی چون شهید رجایی و باهنر به عنوان الگوهای مدیریت انقلابی بوده است.

وی به ترورهای دهه شصت اشاره و افزود: تنها در یک مدت کوتاه شاهد ترور فیزیکی شهدایی چون بهشتی و یارانش و همچنین مقام معظم رهبری و آیت الله هاشمی رفسنجانی بوده ایم که نشان می‌دهد دشمن آنچه برایش مهم بوده حذف منابع انسانی انقلابی و کارآمد بوده است.

وی گفت: در کنار این ترورها سختی های زیادی مردم کشورمان با تحمیل جنگ و سایر تحریم ها و فشارها را متحمل شدند اما وحدت، انسجام و حفظ وحدت کلمه که مورد تأکید بنیانگذار جمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری بوده است هرگز اجازه نداد کشور به سمت فروپاشی برود.

وی اظهار داشت : امروز هم دشمنان به ویژه آمریکا با تحمیل جنگ اقتصادی به دنبال ایجاد رنج مضاعف برای مردم است اما مردم ایران با تجربه گذشته این روزهای سخت را با در کنار هم بودن پشت سر می گذارند اما انتظار دارند سایر دستگاه‌های حاکمیتی از دولت، مجلس و قوه قضاییه نیز در کنار یکدیگر مشکلات را برطرف کنند.

فرماندار آستارا اضافه کرد: اگر توفیقی در این کشور و نظام است همه شریک هستند و اگر هم مشکلی وجود دارد همه مسئول می باشند پس دولت همه ارکان را در کنار یکدیگر می بینند و از همه انتظار دارند که به دور از نگاه‌های سیاسی و با وحدت در کنار هم باشند و از تریبون‌ها ندای وحدت سر دهند.

وی همچنین در این سخنرانی با اشاره به خدمات دولت های یازدهم و دوازدهم تاکنون در آستارا اظهار داشت: در۶۴۷ پروژه با اعتبار ۳۱۳ میلیارد تومانی در این پنج سال در شهرستان آستارا و عملیاتی و اجرایی شده که در مقایسه با گذشته نشان دهنده یک روند صعودی توسعه یافته است.

فرماندارآستارا گفت: در حدود دو سال اخیر حضور بنده در شهرستان آستارا ۲۲۱ پروژه با اعتبار ۸۷ میلیارد تومانی عملیاتی و اجرایی شده و در هفته‌های دولت سال گذشته و سال جاری مجموعاً ۱۷۱ پروژه با اعتبار ۵۷ میلیارد تومانی در سطوح ملی و محلی افتتاح شده و شاهد اتفاقات خوبی به ویژه در حوزه زیرساخت‌ها و حوزه آبرسانی هستیم و با پیگیری در حوزه گردشگری و پروژه راه آهن هم از ظرفیت‌های شهرستان آستارا استفاده کامل می بریم.

وی گفت: در هفته دولت امسال هم ۸۴ پروژه با ۴۰ میلیارد تومان اعتبار اجرایی و به بهره برداری می رسند.

رنجکش ادامه داد: اولویت بنده درمدت مدیریت در آستارا انتخاب مدیران بومی بوده و با تغییراتی که در حدود ۹۰ درصد دستگاه های اجرایی شده برای اولین بار مدیران بومی انتصاب شدند و حتی  معاونان و بخشدار نیز از جمع  بومیان منطقه است تا توسعه شهرستان را با فرزندان این دیار انجام ‌دهیم.

وی ضمن تشکر از امام جمعه، نماینده مردم و مدیران دستگاه های اجرایی آستارا اظهار امیدواری کرد؛ شاهد تحقق برنامه های توسعه شهرستان آستارا باشیم.

در ادامه خطبه های نماز هم امام جمعه آستارا هم ضمن تشکر از فرماندار آستارا و مدیران دستگاه‌های اجرایی هفته دولت را به آنان تبریک گفت و برای پیشبرد توسعه شهرستان آرزوی موفقیت کرد.

2

3

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد