سلام گیلان- مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان گفت:هشتمین مرحله طرح کشوری آرامش بهاری در ۲۶۰ بقعه متبرکه استان گیلان اجرا می شود.
حجت الاسلام و المسلمین ستارعلیزاده مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان گیلان در نشست خبری با رسانه های گروهی استان در خصوص اجرای طرح آرامش بهاری اظهار داشت:هشتمین مرحله طرح کشوری آرامش بهاری از ۲۵ اسفندماه سال جاری الی ۱۵ فروردین سال ۹۷ در ۲۶۰ بقعه متبرکه در سطح استان گیلان برگزار می شود.
وی افزود:تبدیل بقاع متبرکه و امامزادگان به قطب فرهنگی بنا برفرمایشان رهبر معظم انقلاب و ارائه خدمات رسانی مطلوب و شایسته به مسافران از اهداف اجرای طرح آرامش بهاری می باشد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان با بیان اینکه بر اساس نظر سنجی های صورت گرفته اجرای طرح آرامش بهاری طی سال های گذشته مورد استقبال مسافران و زائران بوده است ، خاطرنشان کرد:بیش از ۳ هزار نفر از اعضای هیات امناء ، مدیران مراکز فرهنگی قرآنی، خادمین رسمی و افتخاری ، مدیران ادارات اوقاف و کارشناسان آن و … در اجرای این طرح همکاری دارند تا با نظارت و بازرسی بهترین خدمات به مسافران ارائه شود.
وی با اشاره به حضور ۲۵۰ مبلغ بومی و غیر بومی (اعزامی از قم) در اجرای این طرح تصریح کرد:در اجرای طرح آرامش بهاری اقدامات مختلف فرهنگی و خدماتی صورت می گیرد.
حجت الاسلام و المسلمین علیزاده یادآورشد: برپایی خیمه های معرفت با حضور روحانیون باتجربه، کارآزموده و آموزش دیده، برپایی غرفه کودکان و نوجوانان، مشاوره در حوزه های مختلف تربیت فرزند، همسرداری، رفع اختلافات خانوادگی و آسیب های اجتماعی، برگزاری نماز جماعت ، برگزاری مسابقات فرهنگی ،برگزاری برنامه ویژه سال تحویل ، پخش مستقیم پیام رهبر معظم انقلاب از برنامه های فرهنگی در اجرای طرح آرامش بهاری در گیلان است.
وی همچنین اسکان موقت در امام زادگان و بقاع متبرکه استان گیلان، نظافت محیطی و آماده سازی امام زادگان و ۷۰ سوئیت و زائر سرا، راه اندازی ایستگاه سلامت با حضور پزشکان و ویزیت رایگان را از برنامه های خدماتی در اجرای این طرح عنوان کرد.
مدیرکل اوقاف استان با اشاره به برپایی ۷۰ خیمه معرفت در اجرای طرح آرامش بهاری خاطرنشان کرد:تنها ۸۸ نفر از خادمان بقاع متبرکه سطح استان رسمی هستند و مابقی از خادمان افتخاری می باشند .
وی یادآورشد:۱۰ هزار نفر خادم افتخاری در اجرای طرح ها از جمله طرح آرامش بهاری با اوقاف استان همکاری می کنند.
حجت الاسلام علیزاده گفت:طی سال جاری ۵۶ وقف جدید با بیش از ۴۳۰ میلیارد ریال ارزش گذاری به ثبت رسیده است .

 

photo_2018-03-17_10-35-23

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد