سلام گیلان-  استاندار گیلان گفت: تالار مرکزی رشت، نیمه نخست سال آینده افتتاح می شود و با بهره برداری از آن، فضای مناسب فرهنگی برای هنرمندان و شهروندان فراهم خواهد شد.
مصطفی سالاری روز شنبه در حاشیه بازدید از روند تکمیل پروژه تالار مرکزی رشت در جمع خبرنگاران افزود: اهتمام داریم این پروژه در نیمه نخست سال آینده با تجهیزات کامل به بهره برداری برسد و با راه اندازی این مجموعه، فضای بسیار مناسب فرهنگی برای هنرمندان و شهروندان استان فراهم می شود.
وی تالار مرکزی رشت را بزرگترین تالار در استان های شمالی کشور عنوان و اضافه کرد: در مراحل نهایی تکمیل و بهره برداری قرار دارد و برای این پروژه، بخش های مختلف هنری و فرهنگی شامل سالن های تئاتر و موسیقی، آرشیو موسیقی، گالری های مورد نیاز و کتابخانه پیش بینی شده است.
سالاری خاطرنشان کرد: با توجه به قدمت و ریشه فرهنگی و هنری این استان، ضرورت دارد هرچه سریعتر آن را تکمیل و به بهره برداری برسانیم.
وی با بیان اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیگیری های خوبی برای تکمیل سریعتر این پروژه دارد، اظهار کرد: در همین راستا، تقریبا هر دو هفته یک بار، معاون وزیر ارشاد در محل پروژه حضور یافته و روند آن را پیگیری می کند و معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، مدیران و دست اندرکاران مربوطه نیز در استان برای هرچه سریعتر به بهره برداری رساندن این تالار، اهتمام دارند.
تالار مرکزی رشت یکی از هشت تالار زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که در فضایی به مساحت ۱۲ هزار مترمربع شامل سالن کنسرت های هال موسیقی با ظرفیت حدود یک هزار نفر ، سالن تئاتر اصلی با ظرفیت ۴۵۰ نفر ، سالن تمرین تئاتر با ظرفیت ۷۰ نفر ، سالن موسیقی با ظرفیت یکصد نفر در حال احداث است و در حال حاضر افزون بر ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد .
مساحت فضاهای فرهنگی هنری استان ۳۴ هزار و ۹۴۲ متر مربع است که با افتتاح طرح ملی تالار مرکزی رشت، ۱۲ هزار مترمربع به فضای فرهنگی استان افزوده می شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد