سلام گیلان- فرمانده انتظامی استان گیلان گفت: نزدیک به ۷۰ درصد از جان باختگان محورهای گیلان در سال گذشته، بومی استان بودند که قربانی ناآشنایی مسافران با راه‌ها شدند.

سردار محمدرضا اسحاقی در نشست هماهنگی با موضوع چهارشنبه آخر سال و تعطیلات نوروز که با حضور روسای پلیس‌های تخصصی و نمایندگان دستگاه‌های مختلف شهری و استانی در ستاد انتظامی استان گیلان برگزار شد با بیان اینکه پلیس در هیچ شرایطی مخالف شادی و نشاط عمومی جامعه نیست، اظهار کرد: معابر عمومی خط قرمز پلیس هستند و چهارشنبه آخر سال باید به صورت محله محور و تحت مدیریت خانواده‌ها برگزار شود تا آسیب‌های آن به شکل جدی کاهش پیدا کند.

این مقام ارشد انتظامی، جلوگیری از آسیب زدن به اموال عمومی را یکی از مطالبات جدی شهروندان در آستانه چهارشنبه آخر سال برشمرد و افزود: هیچکس نباید به بهانه برگزاری یک مراسم و آیین سنتی، به اموال و اماکن عمومی آسیب برساند و زندگی دیگران را در خطر قرار دهد.

فرمانده انتظامی گیلان با اشاره به اینکه قرارگاه نوروزی پلیس گیلان برای تعطیلات سال نو به زودی فعال خواهد شد، تصریح کرد: نیروی انتظامی در هیچ شرایطی خدمت‌رسانی به مردم را ترک نمی‌کند.

وی با تاکید بر اینکه آموزش‌های همگانی در سال‌های گذشته ناهنجاری‌های رایج در چهارشنبه آخر سال را به شکل چشمگیری کاهش داده‌ است، خاطرنشان کرد: حتی یک حادثه جانی و مالی در چهارشنبه آخر سال نیز پذیرفتنی نیست.

فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه همه رسانه‌ها باید با احساس مسئولیت، درباره استفاده از مواد محترقه خطرناک به شهروندان آموزش‌های لازم را بدهند، اظهار کرد: بخش مهمی از حوادث چهارشنبه آخر سال به دلیل ناآگاهی شکل می‌گیرد.

سردار اسحاقی با اشاره به تشدید برخورد با واردکنندگان و تولیدکنندگان مواد محترقه غیرمجاز در استان، تصریح کرد: نباید به سودجویان فرصت بدهیم که برای درآمدزایی بیشتر، تهدیدی برای سلامت شهروندان به وجود بیاورند.

این مقام ارشد انتظامی با تاکید بر تلاش‌های دشمن برای سواستفاده از شادمانی مردم، خاطرنشان کرد: مردم مثل همیشه با بصیرت و هوشیاری، پاسخ توطئه‌های دشمنان را می‌دهند.

وی با اشاره به خدمات نوروزی پلیس در جهت تامین امنیت و آرامش مسافران نوروزی، تاکید کرد: نیروی انتظامی با استفاده از سازوکارهای علمی و عملی، تلاش خواهد کرد تا دغدغه‌های فکری مسافران نوروزی را کاهش بدهد.

فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه افرادی که وارد استان می‌شوند باید اطلاعاتی در زمینه حوادث جاده‌ای و مباحث زیست‌محیطی داشته باشند، افزود: نزدیک به ۷۰ درصد از جان باختگان محورهای گیلان در سال گذشته، بومی استان بودند که قربانی ناآشنایی مسافران با راه‌ها شدند.

سردار اسحاقی خدمت رسانی به آحاد مردم جامعه را همانند سال‌های گذشته اولویت پلیس برشمرد و ابراز امیدواری کرد این اهتمام و انگیزه، سربلندی پلیس در یاری رساندن به شهروندان را در پی داشته باشد. /ایسنا

فوتونیوز تصادف

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد