سلام گیلان- رئیس اداره حفاظت از محیط‌زیست شفت با اشاره به انتشار فیلم آزار یک قلاده سگ، از اقامه دعوی علیه فرد حیوان آزار خبر داد و گفت: محیط‌زیست تا برخورد قاطع با این فرد پیگیر ماجرا است.

چند سالی است که با گسترش فضای مجازی هرازچندگاهی شاهد انتشار فیلم های از آزار و اذیت حیوانات در این فضا هستیم.

در این سال ها بارها شاهد انتشار چنین فیلم هایی در شبکه مجازی بوده ایم همانند انتشار فیلم حیوان آزاری دو نفر از اهالی روستای جهادآباد از توابع شهرستان میمه که بُزمجه‌ای را در مکانی حبس و سپس خفه کردند و یا بر اساس ادعای منابعی در یکی از شهرک‌های صنعتی شیراز، سگ‌ها به روشی غیرانسانی با تزریق اسید کشته می‌شدند. این کشتار به دست پیمانکارانی صورت می گرفت و یکی از فعالان دفاع از حقوق حیوانات فیلمی دو دقیقه‌ای از این کشتار را در اختیار رسانه‌ها قرار داد که پیامد آن، اعتراض حامیان حقوق جانوران بود.

همچنین شکنجه و آزار یک سگ شکاری به دست گروهی شکارچی در کُردکوی استان گلستان در سال ۹۴ و یا فیلمی که در آن دو نوجوان در یکی از روستاهای تابعه شهرستان میناب، با سنگسار کردن یک گربه و خفه کردن یک سگ، به انتشار ویدئو آن در شبکه‌های اجتماعی دست زدند با انتشار این ویدئو در شبکه‌های اجتماعی، موجی از اعتراضات برانگیخته شد و معترضان، خواستار برخورد قانونی با این متخلفان شدند.

البته اینها تنها بخشی از چنین اتفاقات تلخی است که هرازگاهی شاهد انتشار فیلم های آنها از طریق فضای مجازی هستیم. از چند روز گذشته که فیلم حیوان آزاری یک قلاده سگ توسط فردی در شهرستان شفت در شبکه های مجازی انتشار یافت اذهان عمومی و بسیاری از دوستداران حیوانات و حامیان محیط زیست نسبت به این اتفاق واکنش نشان داده وخواستار برخورد قاطع با این فرد از سوی دستگاه های مسئول شدند. /مهر

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد