سلام گیلان- مدیرکل آموزش‌وپرورش استان گیلان با بیان اینکه آموزش‌وپرورش استان به کمک همه نیاز دارد، گفت: ترکیب اعضای شورای آموزش‌وپرورش یک ترکیب بسیار خوب و عالمانه است که این مکانیزم می‌تواند انتقال دوسویه از مردم به آموزش‌وپرورش و از آموزش‌وپرورش به مردم را فراهم کند.

 مهدی حاجتی در نشست شورای آموزش‌وپرورش بخش خمام این شهرستان در سالن اجتماعات اظهار کرد: آموزش‌وپرورش در ادوار گذشته در کمیته برنامه‌ریزی استان از منابع خوبی برخوردار بود که عمر این دوران طلایی به سر آمده است.

وی با اشاره به‌اینکه جمعیت آموزش‌وپرورش نسبت به گذشته زیاد شده و با نیازهای مدارس فاصله زیادی داریم، تصریح کرد: سال ۹۷ بهتر از سال ۹۶ می‌شود چون تحریم‌ها در حال رفع شدن و شکوفایی اقتصادی در حال انجام شدن است و امیدوارم وضعیت آموزش‌وپرورش بهتر از گذشته شود.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان گیلان میزان نیروی شاغل تحویل‌گرفته‌شده در سال ۹۲ را ۳۰ هزار نفر با ۳۰ هزار ساعات حق‌التدریس دانست و خاطرنشان کرد: اکنون این میزان نیروی انسانی به ۲۷ هزار نفر کاهش پیدا کرده ولی هیچ تغییری در ساماندهی نیروی انسانی مشاهده نشده است.

حجتی ترکیب شورای آموزش‌وپرورش را از بزرگان هر شهر دانست و بیان کرد: ترکیب اعضای شورای آموزش‌وپرورش یک ترکیب بسیار خوب و عالمانه است که این مکانیزم می‌تواند انتقال دوسویه از مردم به آموزش‌وپرورش و از آموزش‌وپرورش به مردم را فراهم کند.

وی شورای آموزش‌وپرورش را یک پل ارتباطی دانست و افزود: شورای آموزش‌وپرورش این توانایی را دارد که قدرت تصمیم‌گیری در مجموعه را افزایش داده و آسیب‌های مربوط به حوزه آموزشی در قالب این شورا مطرح و موردبررسی قرار گیرد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان گیلان با بیان اینکه سیستم آموزش‌وپرورش را باید به سمتی سوق داد تا مدیران دستگاه‌های اجرایی مشکلات آموزش‌وپرورش را از نزدیک لمس کنند، گفت: کار ما به تنهایی قابل انجام نیست و برای ساخت کشور و تولید نیروی انسانی کارآمد، دست کمک به سوی همه دراز کرده‌ایم.

حجتی با اشاره به‌اینکه اکنون نگاه مردم نسبت به مسائل آموزش‌وپرورش و تحصیل فرزندانشان فرق کرده است، خاطرنشان کرد: اولیای دانش‌آموزان برای ثبت‌نام فرزندان خود در مدارس روی ما فشار می‌آورند و به دنبال ثبت‌نام فرزندان خود در مدارس خوب با معلمان توان‌مند هستند.

وی با تأکید براینکه آموزش‌وپرورش استان گیلان به کمک همه نیاز دارد، تصریح کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید آموزش‌وپرورش را از خود دانسته و به مطالبات مردم که سرمایه اصلی آن‌ها فرزندانشان هستند و این سرمایه را جهت شکوفایی و پرورش در اختیار ما قرار داده‌اند با جدیت رسیدگی کنند.   /فارس

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد