سلام گیلان- شهید حسن عشوری اولین شهید گیلانی وزارت اطلاعات در درگیری روزگذشته با تروریستها در چابهار به درجه رفیع شهادت نائل شد.

سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات در سخنانی در مراسم افطاری کانون حرفه‌ای رسانه که چهارشنبه شب برگزار شد از شناسایی و دستگیری دو گروه تروریستی در شهرهای چابهار و کردستان خبر داد و گفت: در چابهار یک تیم ۷ نفره بودند که توانستیم ۵ نفر از آن‌ها را زنده دستگیر کنیم و متاسفانه باید بگویم در عملیات مذکور اولین شهید وزارت اطلاعات در چهار سال گذشته، در دوران خدمت بنده تقدیم کشور شد. وی گفت:‌ شهید حسن عشوری شهید اهل گیلان و دریای خزر بود اما در جوار خلیج فارس به شهادت رسید.

علوی همچنین اظهار کرد: تیم تروریستی هفت نفره در چابهار پنج نفرشان ایرانی و دو تن از آن‌ها از کشورهای همسایه بودند.

وی گفت: متاسفانه باید بگوییم که برخی کشورهای منطقه به دنبال آن هستند که افرادی را به عنوان مزدور به کار گرفته تا در ایران عملیات انتحاری کنند همان طور که مقام معظم رهبری بیان کردند دشمن بیکار نیست و ما باید بیدار و هوشیار باشیم.

علوی گفت: عربستان اسپانسر گروه های تروریستی در منطقه است و از کشورهای همسایه مزدور استخدام می کند. ناکامی های داعش در رقه، موصل و… باعث شد که به سراغ ایران بیاید. می خواستند به هر قیمتی شده در ایران ترقه ای را بترکانند.

شهید حسن عشوری اهل شهرستان رودسر و از سربازان گمنام امام زمان (عج) بود که در درگیری با تروریست‌ها به شهادت رسید.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد