سلام گیلان-  سرانجام با رای اعتماد مجلس  دهم به وزرای پیشنهادی رئیس جمهور برای  سه وزرتخانه پر اهمیت  فرهنگ  و ارشاد اسلامی ،آموزش و پرورش و ورزش و جوانان پرونده بخشی از برنامه ترمیم دولت اول دکتر روحانی بسته شد تا با توجه به نقش مهمی که این سه وزارتخانه بطور مستقیم در پهنه فضای  اجتماعی و فرهنگی و غیر مستقیم در سیاست و اقتصاد کشور دارد شاهد تحرکی بهتر برای فرایند دست یابی به اهداف دولت و پاسخگویی به مطالبات جامعه باشیم .

جدای از تاثیراتی که این تغییرات می تواند  در فضای عمومی جامعه بویژه  مطالبه گروه ها و جریان های حامی دولت داشته باشد  از ابعاد دیگری نیز رای اعتماد مجلس به وزرای پیشنهادی  دکتر روحانی را باید  مورد ارزیابی قرار داد و آن ترکیب مجلس و وزن همراهی آن با دولت است .

از مجموع آرای ریخته شده در سبد  رای اعتماد و ترکیب موافقان و مخالفان با توجه به اینکه این سه وزیر در مجلس گذشته موفق به کسب. اعتماد نشده بودند به خوبی می توان پی برد که مجلس حاضر مجلسی است  که به پشتوانه همراهی  ملت در اسفند ۹۴ شکل گرفت و پیام مردم  به دولت برای  همراهی ها در این رای اعتماد به تصویر کشیده شد  هر چند که عده ای که ته مانده های تفکر افراطی در جامعه هستند با طرح مباحثی غیر کارشناسی و شعار گونه تلاش دارند  که همچنان نگاه خود را القا ودر دیوار ذهنی خویش باقی بمانند !

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد